Nieuw

BIO Dominio Del Soto Crianza 2019

Artikelnummer: 27168
Artikel 162 van 204
€ 23,50 (inclusief btw)
Overzicht

Proefnotitie BIO Dominio Del Soto Crianza

De neus wordt verwelkomd door rijke aroma’s van zwart fruit zoals bramen en zwarte bessen, omgeven door kruidige nuances van tijm, kaneel en mokka, met subtiele hints van vanille van de eikenhouten opvoeding. In de mond is de wijn concentratie en rond van smaak, met sappig fruit, elegante kruiden en zijdezachte tannines die samen een volle, evenwichtige structuur geven. De afdronk is lang en rijk aan fruit met een warme, kruidige toets.

Wijn & Spijs

Deze biologische crianza Dominio del Soto komt het best tot zijn recht bij rood vlees en rijke gerechten: denk aan een perfect gegrild lamsrack met Provençaalse kruiden, een sappige entrecôte met pepersaus of zelfs een klassieke Spaanse filet mignon met paddenstoelen-jus. Hij past ook uitstekend bij stoofschotels, wildgerechten en oude kazen zoals Manchego, waar de diepgang van de wijn mooi wordt aangevuld door hartige smaken.

Overige informatie

BIO Dominio del Soto Crianza komt uit de beroemde wijnregio Ribera del Duero in Noord-Spanje, een streek die vooral geroemd wordt om zijn rode wijnen van Tempranillo. Het wijnhuis Dominio del Soto is gevestigd in Sotillo de la Ribera, waar de druiven groeien op terraswijngaarden op 850–900 meter hoogte in klei-, kalksteen- en mergelrijke bodems. Dit hoge terroir zorgt voor wijnen met geconcentreerd fruit en heldere zuren dankzij de grote temperatuurverschillen tussen dag en nacht. De wijngaarden worden biologisch bewerkt en de druiven worden met de hand geoogst, wat bijdraagt aan een pure expressie van het land en de druif in de wijn.

Na een lange maceratieperiode van 4–6 weken gaan de druiven in contact met de schillen om die intensiteit te bereiken. De fermentatie en maceratie gebeuren in betonnen vaten om het fruit te behouden, waarna de wijn circa 12 maanden rijpt in Franse eikenhouten vaten. Dat zorgt voor extra complexiteit en balans tussen fruit, houttonen en structuur, terwijl de biologische aanpak de puurheid van de druif benadrukt.

Het domein Dominio del Soto werd in 2005 opgericht. De wijn wordt geproduceerd onder de creatieve leiding van het team van Mathilde Chapoutier Sélection, dat de lokale druif in een elegante stijl wil presenteren en het terroir duidelijk wil laten spreken.

Tip: Serveer deze wijn rond 16–18 °C, en laat hem indien mogelijk 1–2 uur in een karaf, voordat je hem schenkt, zodat de aroma’s zich nog beter openen. Dankzij zijn structuur en concentratie kan hij gerust 10–15 jaar rijpen onder goede omstandigheden, wat hem fantastisch maakt om ook te bewaren voor speciale momenten.

Druivensoort(en)

Tempranillo

Alcoholpercentage 

14,5%

Prijzen/onderscheidingen 🏆

2019 - 92 punten bij Tannico

 

© 2017 - 2026 Vechtstreekwijnen.nl | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.