-9%

Coto de Imaz Gran Reserva 2019

Artikelnummer: 26797
Artikel 157 van 204
€ 24,50 € 22,25 (inclusief btw)
Overzicht

Proefnotitie Coto de Imaz Gran Reserva

Coto de Imaz Gran Reserva opent met elegante aroma’s van rijpe bessen, vanille en subtiele tonen van leer en kruidigheid. De geur is aromatisch en mooi ontwikkeld: getoast hout, kokosnoot, aangevuld door tertiaire geuren als leer en natte aarde. In de mond is hij verfijnd en harmonieus, met zacht afgeronde tannines, mooi geïntegreerd hout en een lange, complexe afdronk. Kortom een krachtige en sensationele Spanjaard. 

Wijn & Spijs 

Deze volle en krachtige Coto de Imaz Gran Reserva combineer je klassiek met een lamsbout uit de oven. Liever iets anders? Denk dan aan ander gegrild (rood) vlees, een runder- of wildstoofschotel met paddenstoelen, een kaasplank, een kastanjesoep of Spaanse hammen. 

Overige informatie

De wijn rijpt gedurende 24 maanden op Amerikaans en Frans eiken vaten en ondergaat tot slot nog een flesrijping van 36 maanden. (meestal langer). Hierna wordt deze Gran Reserva op de markt gebracht.

Het wijnhuis El Coto de Rioja is een relatief jong (1970) maar zeer succesvol bedrijf. De winery in Oyón, even net noorden van Logroño, is indrukwekkend door haar schaalgrootte en efficiëntie in combinatie met eeuwenoude tradities.

Daarnaast beschikt El Coto over ruim 700 hectare eigen wijngaarden verdeeld over 7 verschillende locaties waardoor men in staat is om een optimale diversiteit aan druivenaanbod te krijgen. Het wijngaardbeheer wordt wetenschappelijk begeleid waardoor er onder alle omstandigheden druiven van de hoogst mogelijke kwaliteit geproduceerd kunnen worden. 

El Coto produceert wijnen met een uitzonderlijke goede verhouding tussen prijs en kwaliteit. Zo zijn zij in korte tijd uitgegroeid tot een van de toonaangevende huizen van de streek. Als voorbeeld is El Coto Crianza is de meest verkochte Rioja Crianza in Spanje en is de El Coto blanco zelfs de meest verkochte witte Rioja in de hele wereld!

Ontdek nog meer wijnen van het wijnhuis el Coto uit de Rioja.

Druivensoort(en)

Tempranillo      

Alcoholpercentage

13,5%

Prijzen/onderscheidingen 

Bij WineAlign krijgt de 2018-editie van Coto de Imaz Gran Reserva 92/100

Voor de 2018 krijgt de wijn een “Community Score 93/100”

Decanter World Wine Awards - 95 punten en gouden medaille (2016)

© 2017 - 2026 Vechtstreekwijnen.nl | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.